Infekce močových cest
1.2.2016
Bakteriálna vaginóza
1.4.2016

Micelární vody

Micelární voda si již v koupelnách některých z nás našla své místo, pro jiné však může být pořád velkou neznámou. Doporučují je zejména dermatologové, vizážisté, modelky. Miliony žen po celém světě si je pochvalují. Proč? Micelární voda vznikla, aby dokázala v jediném kroku odstarnit veškeré nečistoty z povrchu pleti, make-up včetně voděodolných líčidel a také kožní maz bez použití vody nebo dalších přípravků.

Proč micelární…?

Tuto vodu tvoří micely, kulaté mikročástečky, které mají hydrofilní a lipofilní vlastnosti. Micely na sebe make-up a nečistoty navážou a tak je z pokožky na tamponku odstraníte. Hydrofilní část umí rozpouštět prach a jiné nečistoty rozpustné ve vodě. Lipofilní část je schopna absorbovat tuky, kožní maz a make-up. Čištění pleti je tedy díky micelám jak povrchové, tak hloubkové.

Micelární voda prospívá pokožce tím, že ji důkladně čistí, ale nedráždí a snižuje riziko alergie. Micelární vodu není potřeba po použití oplachovat, protože na rozdíl od odličovacího mléka či krému nazanechává mastný film. Spolu s lahvičkou micelární vody si rovnou pořiďte zásobu odličovacích tamponků z bavlny. Bavlna je totiž také hydrofilní a tím dochází k již výše zmíněnému efektu. Micelární voda neobsahuje mýdlo, alkohol, často také ani parfémy, barviva nebo jiné dráždivé látky. Čištění a odličování pokožky micelární vodou je příjemné a osvěžující. Obavy, že bez vody z vododvodu se budete cítit upatlaně a nekomfortně nejsou vůbec na místě. Na trhu nyní najdete širokou škálu micelárních vod od různých značek. Naše lékárny nabízejí micelární vody od firmy Bioderma a Avéne.

Firma Bioderma nabízí celkem tři druhy micelárních vod:

 • Sensibio s růžovým víčkem pro citlivou pleť
 • Sebium se zeleným víčkme pro mastnou a aknózní pleť
 • Hydrabio s modrým víčkem pro dehydratovanou a citlivou pokožku

Firma Avéne nabízí:

 • Micelární vodu pro citlivou pokožku
 • Cleanance pro mastnou, problematickou a aknózní pleť

Rády Vám s výběrem vhodné micelární vody právě pro Vaši pleť poradíme v Lékárnách U Jakuba v Hodoníně a Kyjově.

autor článku Lenka Bednaříková DiS.

1 Comment

 1. Martina Volfová napsal:

  Dobrý den,

  ráda bych u vás nakoupila přípravky od značky Avene. Dříve, než k vám dorazím, chci se zeptat, zda máte v prodejně přípravky z řady „Pleť se sklonem k akné“?

  Děkuji předem za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *